Inspiratsioonikaart

Väldi klammerdumist


Paindlikkus aitab Sinu ellu tõmmata imelisi olukordi, inimesi ja lahendusi. Kaljukindel arvamus millegi osas on sageli hea. Läbi isikliku arvamuse me defineerime, kes me oleme. Saan öelda, et ma olen see, kellele meeldib nii ja nii. Teiselt poolt aga nagu siin duaalses maailmas ikka, siis on kaljukindlal arvamusel ka negatiivne külg. See võib teatud juhtudel hakata Sinu õnne ja võimalusi blokeerima. Näiteks, kui Sa püüad teisi inimesi oma nägemusele allutada ehk muuta nende arvamust või tegutsemisviisi, siis kohtad ilmselt vastupanu - pettumusi, solvumisi, vastupidist tegutsemist, agressiivset argumenteerimist, kriitikat, vaikust, jms. Taolise vastupanu võib kaasa tuua kindla tegutsemisviisi külge klammerdumine - kõik inimesed peavad tegema just nii nagu Sul on mõttes, kuna see on tõestatult hea lähenemine. Kui Sa aga oled paindlik, siis suure tõenäosusega leiad viise ja võimalusi, kuidas elada heas tundes ning saavutada oma unistusi teisiti - lubades Sind ümbritsevatel inimestel jääda iseendaks ja lubades endal olla see, kes Sa olla tahad. See ei tähenda, et pead teise inimese nägemuse heaks kiitma ja sellega nõustuma. See tähendab pigem teise inimese ja iseenda unikaalse elukogemuse austamist.
On üpris tõenäoline, et kui Sa oled klammerdunud millegi külge ehk ilma Sulle olulise olukorrata langeb Su tuju drastiliselt, siis hakkab saatus Su ellu ühel hetkel tooma olukordi, mis aitaksid Sul muutuda selles osas paindlikumaks. Näiteks, kui Sinu jaoks on äärmiselt tähtis, et Sinu arvamust kuulda võetakse, siis tõenäoliselt hakkab leiduma inimesi, kes millegi pärast Sinu ideedega ei resoneeri. Kui Sulle on justkui ainuvõimalusena oluline mõni silmapiiril olev pakkumine, siis suure tõenäosusega saab selle võimaluse keegi teine. Kui Sinu jaoks on perfekte sooritus ainus võimalik sooritus, siis tõenäoliselt juhtub kogemata äpardusi ja kõik ei lähe nii nagu võiks minna. Neid asju, mille külge inimesed võivad klammerduda on lõputu hulk. Kõik need kurvastavad, kohati ahastama panevad ja piinlikud olukorrad, mis juhtuvad, tulevad Sinu ellu vaid selleks, et Sa laseksid oma jäikusest lahti ja muutuksid paindlikumaks iseenda ja teiste suhtes. Need olukorrad püüavad tagasi tuua Sinu mängulusti - kus ei ole vahet, kuidas asjad lähevad, vaid oluline on see, et Sa tunned end igal juhul mõnusalt, turvaliselt, väärtuslikuna, olulisena ja kaitstuna. Sa leiad võimalusi, kuidas vaatamata kõigele end heas tundes hoida, elada kerguses ja rõõmsal meelel.

Millistel hetkedel Sinu tuju langeb? Mille külge oled klammerdunud? Mõtle enda jaoks välja tegutsemisviise ja mõtlemisviise, mis aitaksid Sul sellest klammerdumisest lahti lasta. Otsi võimalusi, mida saad enda mõtlemise ja tegutsemise juures muuta, et Sa saaksid püsida heas tundes järjest rohkem aega. Mõtle järgmistele küsimustele:
• Millesse Sul oleks vaja uskuda, et saaksid veeta rohkem aega heas tundes?
• Millest ja kuidas Sa saaksid mõelda, et Sa veedaksid rohkem aega heas tundes?
• Mida Sa saaksid hakata tegema, et saaksid veeta rohkem aega heas tundes?
• Millest Sa saaksid loobuda, et veeta rohkem aega heas tundes?

Sageli on klammerdumise taga hirm ja hirmu taga uskumus, et midagi saab minna erinevatel põhjustel väga halvasti. Keskendudes hirmule, millegi potentsiaalselt halvasti minemisele, sellest tulenevatele kahjulikele tagajärgedele, kunagistele viletsatele oludele ja halbadele emotsioonidele, tõmbad Sa kõiki neid negatiivseid olukordi oma ellu. Universum toob Su ellu seda, millele oled keskendunud. Jäikuse, oma tõe raiumise ja oma tões kinni olemise taga on enamasti hirm. Hirm toob Su ellu rohkem olukordi, mille üle hirmu tunda. Vali unistuste täitumine ja elu heas tundes. Sa saad tõmmata oma ellu kõike, millest unistad. Selleks keskendu hea tunde hoidmisele, unistustele, meeldivatele tegevustele ja kasvata endas usku, et parim on alati võimalik kõikidele osapooltele. Selliselt oled Sa paindlik elu erinevate olukordade osas ja kohtad imelisi võimalusi ka esmapilgul veidrate eluolukordade taga.