Inspiratsioonikaart

Väldi klammerdumist


Paindlikkus aitab Sinu ellu tõmmata imelisi olukordi, inimesi ja lahendusi. Klammerdumine millegi külge viib aga tavaliselt erinevat tüüpi eluraskusteni. Üks näide klammerdumisest on näiteks jäik arvamus millegi suhtes, mis viib Sind konflikti teiste inimestega. Kaljukindel arvamus millegi osas on sageli hea. Läbi isikliku arvamuse me defineerime, kes me oleme. Saan öelda, et ma olen see, kellele meeldib nii ja nii. Teiselt poolt aga nagu siin duaalses maailmas ikka, siis on kaljukindlal arvamusel ka negatiivne külg. See võib teatud juhtudel hakata Sinu õnne ja võimalusi blokeerima. Näiteks, kui Sa püüad teisi inimesi jõuliselt oma nägemusele allutada ehk muuta nende arvamust või püüad suruda neid tegutsema Sulle oluliseks muutunud tõestatult parimal moel, siis kohtad ilmselt vastupanu - pettumusi, solvumisi, vastupidist tegutsemist, agressiivset argumenteerimist, kriitikat, vaikust, jms. Klammerdumine kindla arvamuse või tegutsemisviisi külge selliselt, et heasoovlik nõuanne või arutelu muutub pingeliseks kõrgendatud hääletoonil vestlusteks, hakkkab varem või hiljem Sind ennast kahjustama. Kui Sa aga oled paindlik, siis suure tõenäosusega leiad viise ja võimalusi, kuidas elada heas tundes ning saavutada oma unistusi teisiti - lubades Sind ümbritsevatel inimestel jääda iseendaks ja lubades endal olla see, kes Sa olla tahad. See ei tähenda, et pead teise inimese nägemuse heaks kiitma, sellega nõustuma ja kaasa minema. See tähendab pigem teise inimese ja iseenda unikaalse elunägemuse austamist ning tegutsemisviiside leidmist, mis sobituvad kõikidele osapoolte olemuse, püüdluste ja tahtega.

Järsk tuju langus on sageli märk liigsest klammerdumisest asjade, olukordade, teadmiste, oskuste, võimaluste, õigete valikute, puhtuse või millegi muu külge. Kõiksus märkab, kui oled millelegi ülemäärase tähtsuse omistanud - Sinu tuju langeb drastiliselt mitteootuspärase olukorra korral ja võimaliku mitteootuspärase olukorra korral. Sageli järgneb sellele ka Sinu ülereageerimine ühel või teisel viisil. Klammerdumist märgates hakkab kõiksus Su ellu tooma olukordi, mis aitaksid Sul muutuda paindlikumaks. Näiteks, kui Sinu jaoks on äärmiselt tähtis, et Sinu arvamust kuulda võetakse, siis tõenäoliselt hakkab leiduma inimesi, kes millegi pärast Sinu ideedega kaasa ei lähe. Kui Sulle on justkui ainuvõimalusena oluline mõni silmapiiril olev pakkumine, siis suure tõenäosusega saab selle võimaluse keegi teine. Kui Sinu jaoks on perfekte sooritus ainus võimalik sooritus, siis tõenäoliselt juhtub kogemata äpardusi ja kõik ei lähe nii nagu võiks minna. Neid asju, mille külge inimesed võivad klammerduda on lõputu hulk. Kõik need kurvastavad, kohati ahastama panevad ja piinlikud olukorrad, mis juhtuvad, tulevad Sinu ellu vaid selleks, et Sa laseksid oma jäikusest lahti ja muutuksid paindlikumaks iseenda ja teiste suhtes. Need olukorrad püüavad tagasi tuua Sinu mängulusti - kus ei ole vahet, kuidas asjad lähevad, vaid oluline on see, et Sa tunned end igal juhul mõnusalt, turvaliselt, väärtuslikuna, olulisena ja kaitstuna. Sa leiad võimalusi, kuidas klammerdumisest lahti lasta, end heas tundes hoida, elada kerguses, lahendustele orienteeritult ja rõõmsal meelel ka siis, kui kohtad olukordi, mis pole Sinu esmase eelistuse kohased.


Millistel hetkedel Sinu tuju langeb? Mille külge oled klammerdunud? Mõtle enda jaoks välja tegutsemisviise ja mõtlemisviise, mis aitaksid Sul sellest klammerdumisest lahti lasta. Otsi võimalusi, mida saad enda mõtlemise ja tegutsemise juures muuta, et Sa saaksid püsida heas tundes järjest rohkem aega. Mõtle järgmistele küsimustele:
• Millesse Sul oleks vaja uskuda...
• Millest ja kuidas Sa saaksid mõelda...
• Mida Sa saaksid hakata tegema...
• Millest Sa saaksid loobuda...
et saaksid veeta rohkem aega heas tundes?

Sageli on klammerdumise taga hirm ja hirmu taga uskumus, et midagi saab minna erinevatel põhjustel väga halvasti. Keskendudes hirmule, millegi potentsiaalselt halvasti minemisele, sellest tulenevatele kahjulikele tagajärgedele, kunagistele viletsatele oludele ja halbadele emotsioonidele, tõmbad Sa kõiki neid negatiivseid olukordi oma ellu. Universum toob Su ellu seda, millele oled keskendunud. Jäikuse, oma tõe raiumise ja oma tões kinni olemise taga on enamasti hirm. Hirm toob Su ellu rohkem olukordi, mille üle hirmu tunda. Vali unistuste täitumine ja elu heas tundes. Sa saad tõmmata oma ellu kõike, millest unistad. Selleks keskendu hea tunde hoidmisele, unistustele, meeldivatele tegevustele ja kasvata endas usku, et parim on alati võimalik kõikidele osapooltele. Selliselt oled Sa paindlik elu erinevate olukordade osas ja kohtad imelisi võimalusi ka esmapilgul veidrate eluolukordade taga.