Inspiratsioonikaart

Väärtusta ja austa iseennast
Sageli imetleme end ümbritsevate inimeste olemust, andeid ja tegutsemisviise. Enda osas on meil aga erinevates olukordades kõhklusi. Seda eriti muutuvates oludes ja uutes olukordades. Meis tekib küsimusi enda piisavuse osas, võrdleme end teiste inimestega ja esitame endale ohtralt nõudeid - hakkama saada, olla perfektne, võimekas ja eksimatu erinevates eluolukordades. Samas huvitav on see, et teistelt inimestelt me seda ei eelda. Lähedaste inimeste korral me mõistame, et eksimine on inimlik ja see käib elu juurde. Me ei eelda neilt kõigega üksi hakkama saamist. Me teame, et maailmas on erinevate annetega inimesed ja igaüks saab aidata ning toetada just tema andeid puudutava aspekti osas ning seda ka siis, kui kõik olud seda soosivad. Me soovitame kolleegidel ja lähedastel kaasata olukorra lahendamiseks vastavate annetega inimesi. Endalt aga kipume nõudma, et oleksime iga ala eksperdid ja et saaksime olude kiuste alati kõigega väga hästi toime.

Loobu tohututest nõudmistest ja ootustest enda suunas. Luba endal olla see, parim Sina, kes Sa täna oled. Väldi enda võrdlemist teiste inimestega. Usalda, et Sa oled vajalik ja parim just nii nagu Sa täna oled. Räägi endast mõttes ja valjuhäälselt toetavate ning austavate sõnadega.
Keskendu tegevustele, mis Sulle huvi ja tuhinat pakuvad - ükskõik, kas leidub toetajaid või mitte. Oluline on see, et Sa hoiaksid end heas tundes ja et Su tegevus oleks ka teiste inimeste suhtes austav. Lahku keskkonnast, mis ei toeta Sinu heas tundes viibimist. Vali tutvusringkond, kelle sarnaseks Sa soovid kasvada. Leia endas julgus öelda ei tegevustele, mida Sa ei soovi teha, mis ei tekita Sinus head tunnet ja mis tekitavad Sulle ülekoormust. Ütle jah tegevustele, kus Sa näed potentsiaali oma unistuste täitumiseks. Võta aega endale, et lihtsalt olla, puhata ja tegeleda meelistegevustega.