Inspiratsioonikaart

Kõik kordub


Meie enda mõtte- ja tegutsemisviis kutsub ligi teatud tüüpi inimesi, käitumisi, juhtumisi ja olukordi. Kui muudame oma mõtte- ja tegutsemisviisi, siis muutuvad ka olud ning inimesed meie ümber. Kui me aga muudatust ei tee, siis kordub kõik uuesti teiste inimestega ja teistes oludes.

Põhiküsimus seisneb aga selles, mida õigupoolest mõtlemises ja tegutsemises muuta, et saada senisest drastiliselt erinevat tulemust. Kuna eluolukorrad on väga erinevad, siis sellele ühest vastust ei leidugi. Tuleb katsetada erinevaid meetodeid, kuni leiad selle, mis just Sinu puhul ja Sinul käsil olevas olukorras töötab.

Kui teema on Sinu jaoks oluline, siis tasub probleemi paberil lahendada. Pane kirja kõikvõimalikud mõtted, kuidas olukorda lahendada oleks võimalik. Selleks tuleks ideid otsida raamatutest, artiklitest, videotest, inimestelt ja kõikjalt, kust võimalik. Seejärel saad välja valida lahendused, mida Sina tahad ja kavatsed rakendada. Kasulik on kirja panna, miks Sa tahad teha neid tegevusi, mille kasuks Sa oled otsustanud? Mida see Sulle annab, kui Sa neid lahendusi rakendad ja mida Sa kaotad, kui Sa neid lahendusi ei rakenda? 
Kui uudsed mõtlemis- ja tegutsemisviisid on välja valitud, siis tuleks päriselt ka teha neid väljavalitud tegevusi. Kindlasti tasub mõistliku aja järel kontrollida, kas tehtud tegevus ka tegelikult soovitud tulemust andis. Kui ei andnud, siis tuleks rakendada mõnda teist lahendust, mis eelnevalt kirja sai pandud või otsida uusi ideid erinevatest infoallikatest. Selliselt saab ideid testida, kuni soovitud tulemus on saavutatud.

Küsimus aga jääb, mis laadi muutust teha tuleks?

Siin on mõned näited, kuidas ühest ja samast asjast erineval viisil mõelda ja mis on nende mõtlemisviiside tulemus.

NEGATIIVNE lähenemine ja tulemused

Kui Sinu sees on mõtted ja tunne, et
🔸️ Sa ei ole piisav, siis leidub inimesi, kes Sulle seda ütlevad või muul moel märku annavad.
🔸️ Sa ei jõua, siis tekib juurde rohkem asju, millega pead tegelema.
🔸️ Sa ei oska, siis satud olukordadesse, kus asjad lähevad untsu, kuna Sa ei oska.
🔸️ Sul pole piisavalt raha, siis jääb raha aina vähemaks. Asjad lähevad katki, kaovad ja kummalised olukorrad juhtuvad, mis toovad kulusid või sissetulekute vähenemist.
🔸 ️Sa oled haige, siis mida rohkem Sa haigusele keskendud seda rohkem saad haigusega tegeleda.
🔸️keegi Sinust ei hooli, siis mida rohkem Sa sellest mõtled, seda rohkem on inimesi ja olukordi, kes ei saa Sind Sulle olulisel hetkel aidata.POSITIIVNE LÄHENEMINE ja tulemused

Kui Sinu sees on mõtted ja tunne, et
🔹️ Sa oled imeline ja vajatud just sellisena nagu Sa oled, siis leidub inimesi, kes Sulle seda ütlevad või muul moel märku annavad.
🔹 ️Sa suudad kõigega toime tulla ja see, millega Sa toime ei tule peabki Universumi arvates tegemata jääma, siis tekib Sinu ellu rohkem häid võimalusi, kus Sa näed, et Sa suudad korda saata imekspandavalt vägevaid tegusid.
🔹️ Sa oskad, siis satud olukordadesse, kus Sulle pakutakse teha just neid asju, mis Sul väga hästi välja tulevad. Sa leiad kergesti infot, kuidas keerulisi olukordi lahendada.
🔹️ Sul on alati raha, et täita kõik oma unistused, siis tekivad head võimalused raha juurde saada ja raha kasvatada. Ostetud esemed peavad hästi vastu, ootamatult kingitakse Sulle just täpselt selliseid asju, millest oled unistanud. Kummalised juhtumid lahenevad nii, et rahalist kahju Sulle ei teki või on see minimaalne.
🔹️ Sa oled piisavalt terve ja tugev, et nautida, mida elul on pakkuda, siis leiad häid töötavaid tervenemise nippe sealt, kust ei oska oodatagi. Sa tervened haigustest, millest väidetavalt ei saa terveneda. Kui Sa ka peaksid mõnda haigusesse haigestuma, siis on haiguse kulg Sulle kerge ja Sa tervened kiiresti.
🔹️ inimesed on Sinu osas väga hoolivad, siis mida rohkem Sa sellest mõtled, seda rohkem on inimesi, kes märkavad Sind aidata, kui Sul on abi vaja. Ka keerulistes olukordades leidub inimesi, kes saavad Sind aidata ja võtavad aja, et Sulle abiks olla.

Selliselt toimib süsteem ka muudes valdkondades. Kõik algab Sinu seest. Vali oma mõtted selle järgi, mida Sa päriselt kogeda tahad. Keskendu mõtetes sellele, mida Sa oma ellu tegelikult kutsuda soovid.

Ideid, mida oma mõtlemises ja tegudes muuta, võid noppida ka järgmisest loetelust:

🔹️ Juhindu otsustamisel sellest, mida Sina oma elu jooksul teha, näha, kogeda, maitsta, tunda ja omada tahad. Lähtu sellest, milline sõber, elukaaslane, lapsevanem, kolleeg ja naaber Sa olla soovid. Sa oled unikaalne, mistõttu ka Sinu soovid ja vajadused on unikaalsed.
🔹️ Tegele asjadega, mida Sa naudid ja mida Sa ka tegelikult tahad teha.
🔹️  Loobu tegemast tegevusi, mida Sa ei taha teha.
🔹️ Märka võimalusi. Märka, et Sul on alati valikuvõimalus.
🔹️ Märka, kui mõni tegevus Sinu jaoks keeruliseks või kurnavaks osutub. Võta aeg maha ja vaatle olukorda lõõgastunud olekus.
 •  Kas Sa päriselt ikka tahad seda tegevust ise teha? Kui jah, siis pane kirja kõik põhjused, miks Sa tahad seda teha ja miks Sa ei taha jätta seda tegemata. Leia üles oma tuhin, et käsil oleva tegevusega jätkata uues energias.
 • Kas leidub keegi, kes saab Sind aidata?
 • Millistest infoallikates võib olla kirjas, kuidas teised inimesed on sama olukorra lahendanud?
 • Milliseid võimalusi veel leidub soovitud tulemuse saavutamiseks?
 • Kas leidub keegi, kes on inspireeritud Sinul käsil olevat tegevust tegema? Kas ta oleks Sulle sobilikel tingimustel Sinu eest selle ära tegema?
🔹️ Otsusta ise juhtida seda, kui palju kohustusi Sa enda kanda võtad.
🔹️ Anna tegevustele ja olukordadele innustavad tähendused
🔹️ Kasvata usku iseendasse. Usalda, et Sa saad hakkama, kui Sa annad endast parima ja teed tegevusi suure tuhinaga. Usalda, et Sa oled piisav nüüd ja alati.
🔹️ Kasvatada usku teistesse inimestesse - teised inimesed on olulised ja vajalikud sellisena nagu nad on nüüd ja alati.
🔹️ Usalda, et kõik toimuv on vajalik. Igast olukorrast saab kasvada välja midagi head Sinu jaoks.
🔹️ Universum soovib parimat kõikidele osapooltele. Ta annab seda, millest ja kuidas Sa mõtled valdava osa ajast - ta arvab, et kuna Sa seda nii põhjalikult teed, siis järelikult see meeldib Sulle ja Sa tahad seda oma ellu juurde. See tähendab, et Sa oled toimuva oma mõtetega oma ellu ise kutsunud.
🔹️ Usalda, et parim Sinu jaoks on võimalik ja tuleb.
🔹️ Jälgi oma sisetunnet. Märka tuju langust - see annab märku, et vajad muutust.
🔹️ Kujunda endas harjumus märgata enda ümber asju, mis on hästi.
🔹️ Lase lahti jäikusest, nõudlikkusest ja klammerdumisest millegi külge.
🔹️ Pea meeles, et tuleb see, millesse Sa kõhklusteta ja kõige sügavamalt usud.
🔹️ Võta aeg maha. Puhka.
🔹️ Vali reaktsioon olukordadele selle järgi, milline inimene Sa olla tahad ja milliseks inimeseks Sa tahad kasvada.
Abiks võib olla ka järgmistele küsimustele mõtlemine:

🔹️Millist elu ma päriselt elada tahan?
 •  mida soovin teha, näha, tunda, kogeda, maitsta ja omada?
 • millises rütmis ma soovin elada?
 • millises emotsioonis ma tahan elada?
🔹️Milline inimene ma tahan olla?
🔹️Kuidas eri elukäikudega inimesed on saavutanud seda, millest mina unistan (sh jaburad ja mõistlikud viisid)?
🔹️Milliseid võimalusi ma ei ole veel kasutanud soovitu saavutamiseks?
🔹️Kuidas lahendada heatahtlikult ja heatujuliselt olukord ära nii, et igaüks saaks jääda selleks, kes ta olla tahab ja suudab?
🔹️Kuidas lahendada olukord ära selliselt, et parim saaks tulla kõikidele osapooltele (sh mulle).
🔹️Kas võib olla, et olen hakanud arvama, et asjad peavad ainult minu nägemuse järgi käima, kuna ma olen kogenud ja sellest õppinud? Kuidas saaksin olla mõistvam teiste elukogemuse ja valikute osas?
 • Kas võib olla, et kui oleksin teise lapsepõlve, elukogemuse, iseloomu, oskuste, teadmiste ja huvidega, siis peaksin samuti õigeks mõnd teist lähenemist?
🔹️Kas ma olen millessegi liiga klammerduma hakanud, et selle puudumine põhjustaks tuju langust?
 • Milliseid viise erinevad inimesed on kasutanud endale, teisele ja oludele esitatud nõuete vähendamiseks?
🔹️Kas ma olen need asjad enda jaoks liiga tähtsaks mõelnud?
 • Milliseid võimalusi on teised inimesed kasutanud sarnasele olukorrale uue tähenduse andmiseks?
🔹️Kas võib olla, et suurem osa asju minu elus on väga hästi läinud? Kas võib olla, et hetkel olen suurde emotsiooni sattunud oma eluplaani vaatenurgast vähetähtsa asja osas?
🔹️Kuidas ma saaksin iga päev väikeseid muudatusi tehes jõuda oma suurema unistuse täitumiseni ja nautida kogu teekonda?
🔹️Kuidas ma saaksin oma fookuse ära võtta sellelt, mida teised tahavad, eelistavad ja omavad? Kuidas saaksin keskenduda sellele, mida mina soovin ja kes mina tahan olla?
🔹️Milliseid tegevusi ma soovin ette võtta, et leida üles need tegevused, mis mind vaimustavad ja milles mina hea olen?
🔹️Inimesi muuta ega sundida ei saa aga mis tekitab neis huvi, põnevuse ja inspiratsiooni mõne mulle olulise tegevuse osas?

Disaini endale elu, mida on tore ja vahva elada - Sinulik mõnus elu.