Inspiratsioonikaart

Kõik toimuv on

Päris mitmetel hetkedel oma elus võime avastada end küsimuse juurest, milleks see nüüd siis vajalik oli? Vahva on see, et vastused taolistele küsimustele on alati meie ümber olemas. Me võime kuulata inimeste lugusid ning sealt välja lugeda, milliste imeliste teadmiste ja võimalusteni neid erinevad eluolukorrad juhatasid. Taolist infot võib leida videotest, raamatutest, artiklitest, raadiosaadetest ja ka mõne lähedase inimese juttu kuulates.

Kui keskendume olukorrast halvima leidmisele, siis kindlasti leiame seda. Kui keskendume olukorrast parima leidmisele, siis leiame kindlasti ka seda. Millele keskendud täna Sina?

Ei ole juhus, et päevale järgneb öö ja ööle järgneb päev. Nii ei ole ka juhus, et just nende inimestega, selles kohas ja ajal antud sündmus aset leidis. Kui midagi läks valesti, siis järelikult vajasid kõik osapooled seda kogemust. Üks inimene õppis toimust, mida teha, et taolist olukorda enam ei juhtuks. Tõenäoliselt aitab see kogemus teda edaspidi veel tähtsamates olukordades. Teine osaline õppis ennast rohkem usaldama. Kolmas osapool õppis teisi usaldama. Neljas inimene õppis, kuidas hoida end heas emotsioonis ka keerulisel ajal. Õppijaid ja õppetunde oli kindlasti veel.

Kui Sa tead, et Sa oled andnud oma parima aga midagi läks siiski valesti, siis püüa suhtuda kogemusse nii suure rahu ja uudishimuga, kui Sa suudad. Iga asjaosaline tõmbas oma mõtete ja tegudega selle olukorra oma ellu. Isegi, kui see inimene, kes antud juhul eksis, oleks teinud kõik õigesti, siis oleks teised asjaosalised ikkagi saanud sama kogemuse mingis teises kontekstis ja teiste inimestega. Nende mõtte- ja tegutsemisviis tõmbas sedalaadi sündmust ligi, et iga osapool saaks kogemuse, mida ta parasjagu vajas, et teha muutust paremuse poole. Iseasi on see, millisele järeldusele igaüks pärast toimunud sündmust otsustas jõuda, kuid sündmus ise tuli nende ellu, et anda märku muutuse vajalikkusest. Muutust omakorda on vaja selleks, et inimene mõtleks ja tegutseks rohkem iseenda ja universumi visiooniga kooskõlas. Universum soovib alati kõikidele osapooltele parimat.

Mõnes olukorras on raske üleüldse midagi positiivset näha. Vaata, kuidas tahad aga positiivset seal küll justkui leida ei ole. Positiivne on aga peidus negatiivses huvitaval kujul. See on polaarsuse maagia. Kõik, mis toimub on vajalik juba ainuüksi selleks, et me saaksime kogemuslikult teada, mida tähendab selles olukorras olemine. Rake on öelda, kumb on parem, kas soe või külm, kui Sa pole neid mõlemaid kogenud. Kui Sa oled viibinud külmas võimaluseta saada pisukestki sooja, siis tekib Sinus taju, et külm on väga halb ja soe parim võimalik. Kui Sa oled viibinud palavas kuumuses võimaluseta saada pisukestki võimalust end jahutada, siis tekib Sinus taju, et kuum on halb ja külm on see, mis Sind päästab ja millest Sa unistad. Teisi sõnu toob universum mõne olukorra Su ellu ka selleks, et Sa saaksid otsustada, kas see olukord antud kontekstis on hea või halb.Olukord annab alati ka võimaluse otsustada, kas Sa tahad selles olukorras kannatada või otsustad leida viisid sellest olukorrast väljumiseks. Lisaks loob olukord Sulle võimaluse iseenda vormimiseks - milline inimene Sa tahad antud olukorras olla? Olukord annab Sulle võimaluse reageerimiseks. Sinu reageeringust sõltub, milliseid kogemusi Sa enda ellu järgmiseks tõmbad - kas rohkem rahu või rohkem ärritust.

Kui Sa oled olnud pikemat aega olukorras, kus Sul on olnud ohtralt negatiivseid emotsioone (kurbus, viha, pettumus, nõutus, abitus, nõudlikkus, jms), siis Sa tõenäoliselt oled märganud, et sellega tekivad kummalised haigused Sulle endale ja Su lähedastele. Pikemaajaliselt halvas emotsioonis viibides tekivad ka veidrad probleemid, mistõttu võib kohati jääda probleemide magneti tunne.

Kui Sa aga oled suutnud oma mõtte- ja tegutsemisviisi muuta ja oled leidnud endas igapäevase tasakaalu, rahu ja hea tunde, siis oled tõenäoliselt märganud, et nii haigused, intriigid, pahandused, puudus, õnnetused kui ka muud kummalised olukorrad on Sinu ja Sinu lähedaste eludest suurel määral lahkunud. Kui Sa hoiad end ka keerulistes olukordades tasakaalus - rahulikuna, austavana, hoolivana, uudishimulikuna, heatahtlikuna ja usud, et parim kõikide osapoolte jaoks on võimalik ning tuleb, siis täidab Sinu elu küllus ja imelised võimalused. Mida rohkem viibid heas emotsioonis, seda rohkem häid võimalusi, raha, toredaid hetki, abi, toetust ja asjade imelisi kokkusattumisi Sa oma elus kohtad.

Uuri olukordi põnevusega. Neis on alati sõnum Sulle. Olukord võib tulla Sulle ütlema näiteks midagi järgnevast:

🔹️vähenda asjade hulka, mida oled enda kanda võtnud
🔹️tegutse unistuse suunas - otsi viise ja võimalusi
🔹️usalda, et parim on võimalik
🔹️usalda ennast ja oma intuitsiooni
🔹️usalda teisi
🔹️muuda oma lähenemist
🔹️tegele asjadega, mis Sulle meeldivad
🔹️loobu tegemast asju, mida Sa ei taha teha
🔹️anna olukordadele inspireerivad tähendused
🔹️ole hetk vaikuses ja mõttevadinata - nii leiavad head ideed Su juurde tee
🔹️ela hetkes (mõtlemata minevikule ja muretsemata tuleviku pärast)
🔹️sa oled edukas. Sa said teada veel ühe viisi, kuidas seda asja antud oludes mitte teha. Hea tundega uusi võimalusi otsides jõuad peagi edu toovate tegutsemisviisideni
🔹️mida Sa tegelikult oma ellu tõmmata tahad?
🔹️millises tundes viibisid Sa valdavalt siis, kui Sinu elus oli palju imelist?

Kindlasti on need vaid mõningad aspektid, kuidas toimuv on kasulik ja vajalik kõikidele osapooltele. Otsi infot internetist, raamatutest ja mujalt selle kohta, mida positiivset on inimesed õppinud olukordadest, milles Sina praegu oled. Kindlasti saad Sa juurde positiivseid ideid ja mõtteid, kuidas toimunud kogemuse abil tuua enda ja teiste ellu positiivseid muutusi.