Inspiratsioonikaart

Kasuta endast mõeldes

Igapäeva virr-varri sees jääb meil vahel tunne, et kõik teised inimesed on kuidagi osavamad, targemad, ilusamad ja neil lähevad asjad kuidagi lihtsamalt. Meie elus on palju hetki, kus me imetleme oma sõpra, kolleegi, tuttavat, elukaaslast, last või vanemat ja siiralt kiidame tema tegutsemisviisi, lähenemist või leidlikust. Me oleme lummatud lähedaste ideedest ja saavutustest ning kiidame neid mõttes või kõvahäälselt. Enda osas aga kipume pigem tähelepanu alla seadma neid asju, mis meil on ebaõnnestunud ja mille osas on vaja end veel parendada.

Erinevate inimeste elusid vaadates joonistub välja üks põnev paradoks. Mida rohkem Sa end mõttes ja valjuhäälselt kritiseerid ühel või teisel põhjusel, seda rohkem tekib Sinu ellu olukordi, mis annavad Sulle põhjust end veel rohkem kritiseerida. Sarnaselt, mida rohkem Sa leiad enda toimetamistes asju, millega rahul olla ja mida kiita, seda rohkem tekib Su ellu olukordi, mis annavad Sulle põhjust endaga rahul olla ja enda saavutuste üle uhkust tunda.

Tasub hoolikalt jälgida, kuidas Sa oma sisedialoogides endast ja oma toimetustest räägid. Kohe, kui märkad negatiivset sõnastust enda pihta, suuna mõte positiivse peale. Mõtle näiteks millestki,
mis Sul hästi välja tuli, mis Sinus hea tunde teeb, mis on Sinu elus hästi või mille üle Sa oma elus tänulik oled. Milliste sõnadega räägiksid Sa kõige lähedasema ja armsama inimesega, kes tegutseb, eksib ja õpib nagu Sina täna. Räägi oma sisedialoogides ka endast ja oma tegemistest nõnda armastaval ja hoolival moel.

Loobu enda võrdlemisest teiste inimestega. Leia oma tuhin ja naudi iseenda põnevat teekonda sealt, kus oled, sinna, kuhu Sinu huvid ja kirg Sind tõmbavad. Sa ei pea olema iga ala ekspert. Leia inimesed, kes Sind toetavad ja aitavad nendes asjades, mis ei ole Sinu tugevused. Ole abiks inimestele seal, kus Sinu anded paistavad toovat paremaid tulemusi.

Ära tõrele endaga olukordades, kus Sa kogemata midagi justkui valesti tegid ja sellest probleeme kasvas. Usalda universumit, et kõik, mis juhtub, on vajalik kõikidele osapooltele. Vii kohe mõte iseenda mahategemise pealt pealt mujale. Keskendu pigem tekkinud olukorrale lahenduste leidmisele ja mõtle, mis aitaks tulevikus taolisi olukordi vältida? Hoia end tänulikkuse lainel. Täna oma mõtetes inimesi juba ette mõistva suhtumise eest. On varem mitmed keerulised olukorrad imeliselt lahenenud, laheneb ka see. Usalda, et tuleb see, mis on parim.

Hoia end iseennast, teisi inimesi ja olusid siiralt kiitval lainel. Mõtle sageli kõikide asjade peale, mille eest Sa tänulik oled. Kasvata endas usaldust, et parim Sinu jaoks on võimalik. Selliselt väheneb Sinu elus ebameeldivate olukordade hulk ja Sa kohtad oma elus järjest enam suurepärased pakkumisi, imelisi kokkusattumusi, põnevad võimalusi ja kauneid hetki.