Inspiratsioonikaart

Mida Sul on vaja


Ükskõik, milline ka olukord ei oleks, peamine küsimus on see, milline inimene Sa tahad selles olukorras olla. See omakorda tõstatab küsimuse, mida Sa üldisemas mõttes selles elus teha, näha, tunda ja kogeda soovid ning milline sõber, õde, vend, elukaaslane, naaber, koolikaaslane, ema, isa või kolleeg Sa olla soovid.

Kui Sa oled selgelt kirja pannud järgneva:
• millest Sa unistad, millistes dominantsetes tunnetes ja rütmis Sa soovid elada,
• mida Sa soovid saavutada erinevates eluvaldkondades (N: tervis, raha, töö, suhted, vaheldus, pere, vaimsus, hobi) ja
• milline inimene Sa soovid olla,

siis on Sul lihtsam aru saada, mida Sul on vaja keerulises olukorras teha, mõelda ja uskuda, et liikuda oma elu kui tervikuga unistuste täitumise suunas.

Oluline on teada, et Sinu reaktsiooni mistahes olukorras mõjutab tugevalt see, millise tähenduse Sa oled olukorrale andnud.
Kui Sa usud, et mõni olukord toob Sulle kaasa valu, siis Su meeleolu tõenäoliselt muutub negatiivses suunas. Valu võib põhjustada näiteks usk, et mõni asjade käik tähendab Sulle kaugenemist unistustest (N: kaotust rahas, suhetes, võimalustes, tervises, vabas ajas vms). Samuti võib valu põhjustada usk, et mõni asjade käik tähendab seda, et Sa pole piisav (N: pole piisavalt kogenud, osav, kiire, ilus, terve vms) sellisena nagu Sa oled.

Hea enesetunde annab meile usk, et mõni olukord toob meile kaasa unistuste täitumise. Siin on aga asja võti. Sul peab olema väga selgelt teada, milline Sa tahad olla ning mida Sa tahad teha, näha ja kogeda. Muul juhul võib ka super hea võimalus, mis on õnne tipule viinud palju inimesi, tunduda Sulle kui piinarikaste olude jada.

Unistus ja nägemus põnevast elust annab jõudu oma hirmudest üle saamiseks. Kui puudub selgus, mida Sa üldse kogeda soovid ja milline olla soovid, siis suure tõenäosusega juhivad Sinu elu teiste inimeste unistused, Sinu hirmud, Sinu kasvav harjumus võrrelda ennast teiste inimestega ja teiste inimeste ütlused. Võta oma elu ohjad enda kätte. Pane selguse huvides lausa kirja kõik, millest unistad ja milline olla soovid erinevates rollides. Selliselt tunned Sa ära head võimalused ja Sa märkad neid enda ümber rohkem kui seni. Lisaks ei ole Sul enam vajadust võrrelda end teiste inimestega vaid Sa saad võrrelda oma tänast mina oma eilse minaga ning tunda rõõmu progressist.

Unistuste selgus aitab anda toimuvale paremaid tähendusi. Paremad tähendused annavad parema enesetunde, innustavad tegutsema ja näitavad, et oma tuhinat jälgides on alati rohkem võita kui kaotada. Igas keerulises olukorras tuletab selge visioon Sulle meelde, mida Sul on vaja teha, mõelda ja uskuda, et saavutada see, millest unistad ja kes Sa soovid olla.