Inspiratsioonikaart

Maksimum, mida Sul teha tuleb

Usalda ennast. Usalda universumit. Parim Sinu jaoks on alati võimalik, kui Sa sellesse usud ja selle nimel igapäevaselt tegutsed. Sa ei pea kohe kõike perfektselt oskama. Alusta sealt, kus Sa oled, sellega, mis Sul on. Tegele asjadega, mis on Sinu jaoks hetkel huvitavad ja põnevad. Õpi tegemise käigus. Luba endal eksida ja sellest õppida. Anna endast parim. Ära oota, kuni aeg on õige ja Sul on teadmisi, raha, võimalusi, tutvusi, oskusi, jne. Alusta kohe! Alusta sellega, mis Sul juba praegu on. Liigu samm sammu haaval edasi. Anna oma parim tänaste võimaluste, oskuste ja teadmiste piires.

Kui imeline on hiljem oma tegemistele tagasi vaadata ja tõdeda, et piiratud oludes sai leitud nii palju erinevaid, toredaid ja andekaid viise soovitu saavutamiseks. See ongi kogu teekonna võlu - teha iseenda jaoks põneval ja nauditaval viisil mõni oma unistus teoks just sellises keskkonnas, kus Sa praegu oled, nende oskuste, teadmistega ja võimalustega, mis Sul just hetkel on ning olles just sääraste läbielamistega imeline inimene nagu Sa oled.

Kui Sulle tundub, et oled teinud tohutult palju tegevusi unistuse saavutamiseks aga millegi pärast satub Sinu teele üks takistus teise järel ja vaja läheks justkui midagi enamat, kui Sinu poolt antud parim, siis võta aeg maha. Tegele teiste toredate asjadega. Jäta korraks kõrvale kõik mõtted, mis Sul keeruliseks muutunud unistuse täitmisega olid. Naudi teistlaadi tegevusi, mis Sulle hetkel samuti huvi pakuvad. Seejärel olles taas heas tundes, võta eelnevalt keeruliseks muutunud teema uuesti käsile.

Mõtle läbi, mida Sa tegelikult tahad ja mis võimalused Sul selle saavutamiseks veel on. Võimalik, et oled kinni jäänud paari üksiku mittetoimiva lahenduse juurde, millest Sa püüad end läbi suruda kõikide asjaolude kiuste, ja see võtab tuju ära. Suure tõenäosusega on Sinu käeulatuses veel lihtsam ja parem lahendus, kuid Sa pole andnud endale võimalust seda märgata või oled lahendust ignoreerinud, kuna oled pikema analüüsita seostanud sellega rohkem probleeme kui kasu.

Vahel me lükkame mõnda lahendust edasi hirmu tõttu. Samas, kui ületaksime selle üheainsa hirmu, siis ei peaks me madistama kõikide teiste probleemidega, mis meid seni on piinanud, ja täituksid päris mitmed soovid, mille poole oleme püüelnud.

Mõnikord tulevad takistused aga näitama, et Sul tuleb suunda muuta drastilisel moel - panna end täiesti uude keskkonda või hakata samas keskkonnas tegelema hoopis teistlaadi teemadega, et Sa jõuaksid selleni, mida Su süda ja hing tegelikult soovivad kogeda.

Tuleta endale alati meelde, et Sa oled imeline ja piisav just sellisena nagu Sa oled.

Kui asjad ei edene, tuleb võtta aeg maha. On vaja enda mõttevadin vaigistada ja veidi kuulata, mida universumil on öelda. Kui siis käsil olnud teema juurde tagasi tulles ka asjad ei edene, siis on vaja suuremaid muutusi.

Tuleb hakata oma tuhinat otsima - kus, kuidas, kellega ja mida Sa päriselt tahad teha? Milliseid tegevusi Sa naudid ja millised asjad edenevad Sul lihtsasti? Genereeri nii palju ideid, kui suudad. Pane paika, kuidas Sa edasi tegutsed ja mõtle läbi, kuidas Sa saad nautida kogu oma teekonda soovituni?

Sa oled parim just sellisena nagu Sa oled. Sa oled imeline. Naudi enda poolt loodavat ja disainitavat teekonda, mille nimeks on elu. Tee oma võimaluste ja olude keskel see teekond endale nii lihtsaks, mõnusaks ja toredaks, kui suudad. Sa näed, et see on võimalik! Sa näed, et Sa suudad! Tegelikult on tore, millegi poole erinevatel viisidel püüelda, avastada selle käigus palju muud toredat ning saavutada esialgseid ja/või enda poolt asjakohasemaks kohendatud eesmärke. Sa rikastad seda armsat maailma, kus me elame, oma ainulaadse maailmatunnetuse, arvamuste, otsuste, valikute, lähenemiste, ideede ja toimetustega. Tee valikud jätkuvalt nii ennast kui teisi austavalt. Anna oma parim, kõiges, mis on Sulle oluline. See on piisav ja just see, mida vaja.