Inspiratsioonikaart

Sinu ülereageerimine


Üldiselt tõstame me häält siis, kui midagi ei lähe meie tahtmise, plaani või arusaamise järgi. Tegelikult on küsimus, kas peabki minema? Iga inimene on erineva elukogemusega, iseloomu, huvide ja arusaamistega. See ongi meie maailma võlu. See teeb elu elamise põnevaks, kuna inimeste toimetamised ja arvamused ei ole ette teada. Me ei saa teisi inimesi muuta. Küll aga saame valida, kuidas me ise mõtleme ja tegutseme.

Ootamatuid hetki põhjustab meile heasoovlikult ka universum (kõrgem teadvus, jumal, inglid, kõrgesageduslikud valgusolendid - kuidas keegi nimetab), kes edastab meile taolisel viisil olulisi sõnumeid.
Näiteks, kui Sa oled end toimetamiste ja plaanidega üle koormanud ja see on hakanud Sulle halba mõju avaldama, siis ta saadab Su teele viivitusi, et Sa aja maha võtaksid. Esmapilgul olukorra sees olles võib tekkida emotsioonipurse kellegi suunal, et miks ta viivitab, miks ta ei teinud õigeaegselt, kuidas ta võis unustada, miks ta ei teinud seda, mis talle öeldi või miks selline olukord pidi juhtuma. Teisalt ei juhtu meie maailmas midagi ilma Universumi tahteta. Universum soovib parimat igaühele.
Kummalises olukorras tasub alati aeg maha võtta, leida endas rahu ja mõelda, mis sõnumit Universum mulle sellisel viisil edastada püüab? Kuidas ma saan olla selles olukorras parim versioon iseendast? See ongi mõtteviisi muutus - Sa ei keskendu enam jõudu ära võtvale iseenda, teise inimese ja olude süüdistamisele või süüdlaste otsimisele vaid otsid uusi jõudu andvaid selgitusi tekkinud olukorrale. Kui Sa küsid, mida head tuli see olukord mulle ütlema või tooma, siis oled teel leidmaks innustavad tähendusi tekkinud olukorrale. Sa võid ka endalt küsida, millist minu elule positiivset tulemust püüdis Universum saavutada, kui ta pani need inimesed minu suunal selliselt toimetama. Mida ma saaksin muuta, et tunda end paremini igal hetkel siit edasi? Universum loob Sulle alati parimat. Mõne viivituse ta saadab Su teele näiteks selleks, et sättida ajastused teiste osapooltega selliselt, et Sinu unistused saaksid täituda parimal võimalikul viisil kindlal ajal. Need on vaid üksikud näited sellest, kus esmapilgul halb sündmus on tegelikult tulnud edastama head sõnumit.

Sinu tormiline reageering mõnele olukorrale võib olla põhjustatud sellest, et Sa oled andnud olukorrale halva tähenduse. Näiteks võid olla kinni jäänud mõttemustrisse, et kõik inimesed peavad toimetama nende põhimõtete järgi, mille Sina oled väljatöötanud tulenevalt oma elukogemusest. Esmalt võib tunduda, et Sul on kogemus, Sa tead ja inimesed peaksid Sind kuulama. Tegelikult tuli aga iga inimene siia maailma erinevates olukordades olemist kogema ja läbi selle omaenda arvamust olukorrast kujundama ning seeläbi iseenda parimat versiooni kujundama nendes olukordades. Võib olla tasuks natuke lõdvemaks lasta ootust inimestele, et nad käituksid ja tegutseksid meie nägemuse järgi. Me ise tahame ju olla vabad ja tegutseda oma põhimõtete järgi. Tõenäoliselt soovivad seda ka kõik teised inimesed.  See ei tähenda, et peaksime kõikide teiste inimeste arvamusega nõustuma.

 Meil on alati võimalus eralduda sellest, mida me oma ellu ei soovi ja ühineda nende olude ja mõtteviisidega, mida me oma ellu soovime. Me ei pea selleks teisi inimesi muutma. Piisab enda muutmisest. Piisab sellest, kui me ümbritseme end inimestega, kelle sarnaseks me tahame muutuda. Abi on ka sellest, kui me vähendame nende inimeste seltskonnas viibimist, kelle sarnaseks me ei taha muutuda.

Nii nagu meile ei meeldi olukord, kus keegi üritab meid muuta, ei meeldi see tõenäoliselt ka teistele ja midagi head sellest välja ei tule nii või naa. Parim kõikidele inimestele tuleb vaid siis, kui igaüks saab olla see, kes ta on otsustanud olla ja kes ta oskab olla. Luba endal olla see, kes Sa tahad ja oskad olla. Luba teistel inimestel olla, kes nad tahavad ja oskavad olla. See ei tähenda, et pead nende tahtmise järgi toimetama ja otsustama. Sa saad igal hetkel teha omad valikud ja elada elu, mida Sina tahad elada. Kas Sa toimetad kellegagi koos või eraldi on alati Sinu enda valik ja otsus. See on üks näide vanast mittetoimivast mõttemustrist lahti laskmisest - kui Sa otsustad näha, et Sa ei ole sunnitud midagi tegema või taluma vaid hakkad olukordade taga nägema võimalust oma elu parendamiseks ja unistustele lähemale jõudmiseks. Kui oled olukordadele andnud inspireeriva tähenduse, miks need olukorrad Sinuga juhtuvad, siis ei teki Sul ülereageerimiseks põhjust.