Inspiratsioonikaart

Kui oled hakanud vihastuma


Vihastumine, ärritumine, agressiivne argumenteerimine, pettumine ja halvustamine on selged märgid sellest, et vaja on muutust. Sageli me mõtleme, et teised inimesed ja olud peavad muutuma selleks, et me saaksime end hästi tunda. Tegelikult tulid need veidrad olukorrad, mis tekitasid Sinus negatiivseid emotsioone, Sinu juurde seetõttu, et Sa oled hakanud mõtlema Sinu edu mitte toetavaid mõtteid. Sinu enda mõtted ja uskumused tõmbasid Sinu ellu need olukorrad ja ebameeldivused, mida koged. Sarnaselt tõmbasid teist laadi mõtete ja uskumuste abil oma ellu kõik selle imelise, mida oled kogenud.

Sa ei ole inimeste ja olude poolt tõmmatav lükatav. Sina ise saad juhtida oma elu. Seda saad Sa teha oma mõtete ja tähelepanu suunamise abil. Kõige kiiremini toimub muutus Sinu elus siis, kui Sa tõmbad ennast korraks kogu sellest mängust välja ja vaatad olukorda kaugemalt ehk hoopis teisest perspektiivist. Vaatamata kõigele, mis Sinu elus toimumas on, võta aeg maha ja mõtle alltoodud abistavate küsimuste peale.

Kui jätta kõrvale kõik see, millega ma viimasel ajal tegelenud olen, siis
1. milliste tunnete sees ma tahaksin elada valdava osa oma ajast?
2. millega tegeledes ma tunnen end selliselt hästi?
3. millega ma päriselt tegeleda tahaks?
4. millises rütmis ma tahaksin elada?
5. kui suure pingutusega ma tegelikult tahan, et asjad korda saaksid?
6. mille ma tahan võtta esimeseks prioriteediks, et saaksin edaspidi elada valdava osa ajast tundes, mida soovin?

Kui Sa oled endale selgeks teinud, mida Sa üleüldse tahad kogu elu perspektiivis tunda, teha, kogeda ja näha, siis saad need asjad võtta oma fookusesse. Kui Sa pidevalt jälgid, et Sa teeksid asju heas tundes, siis ei püüa Sa enam minna läbi betoonseina, et midagi saavutada. Sa leiad sama asja saavutamiseks viisid, mis on Sinu olemuse ja tahtega kooskõlas. Tõenäoliselt loobud Sa püüdest kõiki olusid juhtida ja usaldad rohkem universumit.


Seotud teemad: