Inspiratsioonikaart

Õnnelik või kurb

On aegu, kus tundub, et tuju langeb teatud inimese või olukorra tõttu. Tuju languse taga peituvad tegelikult aga meie isiklikud ootused ja olukordadele antud tähendused. Kui me ootame, et asjad läheksid ainult ühel kindlal viisil, mida meie oma mõttes oleme mõelnud, siis võime kohata ohtralt tuju langusi. Kui me aga lubame olukordadel muutuda või olla nagu need on ja oleme valmis olukordadest leidma enda soovide täitmiseks järgmised põnevad viisid, siis kohtame tuju langust oma elus oluliselt harvem. Muutused on ja jäävad meie elu osaks. Arendades endas paindlikkust ja valmisolekut leida olukordadest parimat, kohtad enda elus vähem tuju langusi ja rohkem soovide täitumisi.

Aegajalt valime me viletsa tuju, kuna oleme alateadlikult andnud olukorrale viletsa ja mitte kuigi innustava tähenduse. Põnev asja juures on see, et olukordadele anname tähendusi meie ise. Seega meie ise saame anda olukorrale ka uue tähenduse. Tähenduse muutudes muutub tuju. Näiteks, kui esinemine tähendab mõne inimese jaoks eksimist, sellest tulenevat häbi ja seeläbi rahalist kaotust, siis on selge, et ta teeb kõik, mis tema võimuses, et vältida esinemist. Selle inimese tuju langeb, kui keegi ütleb, et esineda võiks just tema. Kui ta annaks esinemisele aga tähenduse, et see nõuab küll pingutust, kuid tänu esinemisele tekivad tal mitmed võimalused oma unistuste täitmiseks ja see toob sisse ka kopsaka summa raha, siis ta valiks tõenäoliselt alateadlikult õnnelik olemise ja rõõmustaks hea pakkumise üle.

Kui tuju langeb, siis vaata üle, mis tähendused Sa oled erinevatele olukordadele andnud. Tuleta endale meelde, et Sa ei pea tegema midagi, mida Sa ei taha teha. Sul on alati võimalus valida teine tee, mis Sinu unistuste seisukohast sobib Sulle paremini. Tuju languse hetkel tasub mõelda järgmistele küsimustele:
🔹️ millise reageeringu, käitumise, emotsioonide ja toimetamisviisidega inimene Sa selles olukorras tegelikult olla tahad?
🔹️ kas Sa juhindud iseenda unistustest ja soovidest või teiste inimeste unistustest?
🔹️ millise innustava tähenduse Sa saad antud olukorrale anda?


Seotud teemad: